Dobar dan, jedno pitanje. Zanima me da li supruga moze da zatrudni sa ovim rezultatima spermagrama. Likvencija 15 min, konzenstencija normalna, zapremina 3 ml, ph 7, 5, broj spermatozoida 15, broj spermatozoida v 45, pogresivo pokretnih 25, pokretni u mestu 15, i pise pod c pokretni 18, nepokretni 45, leukociti 0, 24. Vitalnost 0, 66. Normalne forme 0, 64. Abnormalne forme 0, 36. Vrat 0, 18. Rep 0, 06. Ovo je sada naj sveziji spermogram. Hvala vam unapred

    Odgovoreno: 27. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Spermogram treba da se posalje u originalu jer je jako tesko tumacenje
      ovog sto ste poslali.
      broj je smanjen a i pokretljivost.
      spermogram i nije mnogo los ali treba videti sta je uzrok ovoj oligoasthenospermiji.
      najcesce je to infekcija, sto u vasem slucaju broj le govori protiv toga.
      drugi razlog je varikocela a treci postojanje antispermatozoidnih antitela /asa /.
      znaci -pregled urologa da potvrdi ili demantuje varikocelu a asa odradite laboratorijski.
      mozete za sada uzimati proxeed plus, vital man i oxymax.