Molim vas objasnite mi dijagnozu mog muza koji je operisan pre godinu dana. C62 neoplasma malignum testis. Operisan mu je levi testis, posle toga hemoterapija, tri ciklusa. Pre operacije i zlezde su linfne u stomaku bile povecane. Sada se oseca relativno dobro, ide na ceste preglede kod lekara irezultati su u granicama normale. Objasnitemi dali je za sada sve uredu i dali se to nece promeniti. Pre par dana na levoj preponi ispod koze napipao je kao neku zlezdu koja je tvrda bezbolna i dugacka oko 3 cm. Na otpusnoj listi sa hemoterapije pise ca testis l. Dex. . . St post orcchijectomiam radicalis l. Dex. . . Ph seminoma testis, limfocitni odgovor u stromi tu++, prisutna je invazija rete testis. T. Albugiunea, epididimis ififinikuculus spermatikus bez inf. Pt3nxmx. Molim vas koliki je zivotni vek ovakvih bolesnika i sta ovo znaci jer nerazumem latinski. Muz ima 38 god pozdrav

    Odgovoreno: 26. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Danas je prognoza bolesnika sa seminomom testisa dobra.
      treba samo redovno da ide na kontrole i da se pridrzava upustava i terapije
      koju tamo dobije.
      pretpostavljam da je opisanu promenu u preponi video njegov doktor.