Molim za savet! Imam upalu besike od pre tri dana, ranije sam lecena bactrimom i ciprocinalom za apsolutno iste simtome (cesto mokrenje, svrab, peckanje, bolvi, blago povisena temperatura, jak miris mokrace) . Tada sam radila urinokulturu i na osnovu toga dobila terapiju, medjutim sada sam u sred putovanja pa mi lekar trenutno nije dostupan, da li postoji neki antibiotik koji bih mogla da uzmem koji nije na bazi penicilina (alergicna) ? Postoji sansa da sam trudna-zbog toga se najvise dvoumim oko upotrebe ranije koriscenih antibiotika. Unapred najlepse hvala

    Odgovoreno: 25. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Ako ste trudni, onda oprezno sa lekovima. Uzimajte dosta tecnosti i cajeva.
      ako ikako mozete bez antibiotika. A ako bas mora antibiotik, onda opet razmislite.