Postovani doktore, ja sam student i imam 24 godine. Pre izvesnog vremena (negde pocetkom oktobra) sam primetio da relativno cesto prilikom vrsenja velike nuzde iz penisa izbacujem i spermu iako penis nije u erekciji. Takodje mi se u zadnje vreme cesto desava da imam erekciju za vreme predigre koja padne neposredno pre sexa (npr kada stavim kondom) ili za vreme samog sexa. Prilikom masturbacije nemam vecih problema ali cini mi se da je erekcija manje tvrda nego pre. Ne znam da li su ove dve stvari povezane kao ni da li je u pitanju fizicki ili psihicki problem. Mozete li mi reci sta bi moglo biti uzrok svemu ovome?

    Odgovoreno: 24. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Najverovatnije je da se radi o prostatoreji. To je izlazenje bele mlecne
      tecnosti na meatus uretre koje se pojacava prilikom defekacije. Radi se o
      mehanickom istiskivanju sekreta prostate tvrdom stolicom. Javlja se kod
      atonije prostate i hronicnog prostatitisa.
      treba da se javite urologu.