Poštovani, molim vas da mi pomognete. . . . Moj problem je sledeci često mokrenje, nemogućnost zadržavanja nagona za uriniranjem i jak bol pri mokrenju. . . . Inače količine urina su male. . . . Radila sam biohem pregled i evo reyultata od pre tri dana sl yamuć, žuta, kisela 1020 sluz, dosta le, 15 do 20er malo ploč epit i malo bakt, prot slab trag i hgb poz. . . . . Rez od juče zamućen, žuta, kisela 1030, prot poz kao i hgb, dosta svežih er, 15 do 20 le, malo ploč i dosta bakt urinokultura u radu. . . . . . Šta treba još da odradim? Šta mislite šta je u pitanju molim vas da mi što pre odg hvala

    Odgovoreno: 24. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Radi se o nekoj infekciji i treba je istraziti.
      mokraca pokazuje prisustvo le sto je znak gnoja-bakterijske infekcije.
      povecan je i broj svezih eritrocita.
      potrebno je da uradite urinokulturu i vaginalni sekret, kao i ultrazvuk
      bubrega i besike.
      lecenje zavisi od nalaza. Kod vas se pocinje antibioticima/predlozio bih
      ciprocinal 2x1 / a kada stignu nalazi radi se korekcija, naravno ako treba.
      ako se u urinu budu ponavljali eritrociti, onda treba prosiriti ispitivanje.