Postovani, imam 27god i od pre tri godine mucim se sa eserihijom koli u urinarnom traktu. Sve je pocelo kada sam je dobila u bazenu i od tada sam radila analize mikrobioloske koje su pokazivale da nema vise od 50. 000 ali sam imala i krv u mokraci i jak i ostar bol prilikom mokrenja. Prvo sam se lecila baktrimom i pipemom, kako mi je doktor prepisao, i to je pomoglo, ali se ona uporno vracala, i poslednji put kada sam je imala u oktobru prosle godine pila sam nofocin. Od tada je nisam ponovo dobila, ali se bas pazim, kada god osetim neku neprijatnost u donjem delu stomaka, pijem dosta cajeve i palisept koji mi je dostao pomogao, jer mi se cini da je lecenje antibioticima zacarani krug. E sad, ono sto mene muci je sledece- kada sam je ponovo dobijala posle prvog lecenja, to je uvek, ali uvek bilo drugi dan posle seksualnih odnosa. Naravno da sam bila na svim analizama kod ginekologa i ultrazvuk, radila sam cak i testove na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu i svi rezultati su negativni, papa test je uredu, grupa sekreta je treca ali nisu izolovane nijedne bakterije, u cervikalnom brisu je nadjena lactobacillus sp. Koja predstavlja normanlu vaginalnu floru i nista mi nije prepisano da koristim. Inace imam istog partnera vec godinama i on je radio mikrobioloski nalaz urina i nije mu nadjena nijedna bakterija. Mene zanima da li postoji i koju analizu on ili ja treba jos da uradimo da bi znala kako se ona uvek vrati bas posle odnosa, i kako je to zapravo moguce. Hvala unapred, iva

    Odgovoreno: 21. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Eserihija je baterija koja normalno zivi u debelom crevu.
      kod upraznjavanja analnih odnosa bez zastite je moguca opisana situacija.
      inace eserihija se kod nekih ljudi ne moze izleciti i iskoreniti iz urogenitalnog
      trakta pa je iluzorno insistirati na tome antibioticima.
      na ovim stranicama je o tome mnogo pisano pa se potrudite da to procitate.