Postovani, zeleo bih da mi protumacite spermogram. Likvefakcija: parcijalna 45min, konzistencija: sluzava u komadu zapremina ejakulata (v): 2. 2 ml ph: / broj spermatozoida: 78. 0 10*9/l broj spermatozoida: 171. 6 10*6/v progresivno pokretni spr.: a) 0. 20 b) 0. 17 pokretni: c) 0. 26 nepokretni: d) 0. 37 leukociti: 0. 13 10*9/l ostale celije: 2. 7 10*9/l hipoosmotski test (hos): / vitalnost: 0. 55 normalne forme: 0. 42 abnormalne forme: 0. 58 glava: 0. 28 vrat: 0. 26 rep: 0. 04

    Odgovoreno: 21. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Za sve koji citaju ove strane a traze tumacenje spermograma,
      molim da spermogram posalju izvorno na obrascu a ne komentar.
      sto se tice vaseg spermograma, ukupna pokretljivost je preko 50% sto je
      dobro, ali je smanjen broj progresivno pokretnih jer treba da ih bude preko
      35% . Ostalo u spermogramu je dobro.
      vidite da nemate varikocelu a mozda i neku skrivenu
      infekciju iako je broj leukocita u analiziranom spermogramu dobar.