Nalaz je sledeci: desni testis je normalne velicine, pravilne konture, homogene strukture. U glavi desnog epididimisa cista promera do 14 mm (u oktobru 12x8) . Levi t normalne velicine, homogene strukture sa par nesignifikantnih mikrokalcifikacija u gornjem polu. Levi epididimis naglasenog duktalnog sistema sto bi moglo govoriti u prlog opstruktivnih promena. U levom hemiskrotumu vidi se fizioloska kolicina ekstratestikularne tečnosiuser posted image vene levog pampiniformnog spleta bez znakova dilatacije promera do 2mm. Molim vas pojasnite mi nalaz. Radjen uz zbog oligoastenospermije

    Odgovoreno: 19. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Cista na glavi desnog epididimisa 14 mm.
      nije mi jasan nalaz vena spermaticnih te neznam da li imate
      i varikocelu levo.
      kao prvo nikako ne smete operisati cistu na glavi desnog epididima-pasemnika.
      tek nakon sto" napravite " decu onda bi mozda ta operacija dosla u obzir.
      razlog za to je moguca opstrukcija i stenoza posle operacije spermatozoidnih
      puteva kroz epididim.
      ako oligoastenospermija nije posledica infekcije genitalnih organa, onda bi u obzir dosla
      operacija varikocele levo ako se tu radi o varikoceli.