Poštovani, već 9mjeseci borim se s bakterijom proteus mirabilis. Počelo je sve makro i mikrohematurijom, pečenjem, i bolovima u mokraćovodu. Nakon silne provedene terapije infekcija mi se i dalje javlja. Na zadnjem pregledu (intravenska urografija) ustanovljeno je da imam sjene flebolita u maloj zdjelici te da mi je lijevi pijelon rascijepljen. Ostalo je uredno! Zanima me dali imam razloga za nekakvu veću brigu. Unaprijed zahvaljujem.

    Odgovoreno: 19. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Infekcija proteus mirabilisom je posledica oslabljenog imuniteta,
      i tu davanje antibiotika nece postici efekat. Treba raditi na jacanju imuniteta
      pravilnom ishranom, fizickom akticnoscu, fitopreparatima i td.
      od fitopreparata vam predlazem sir. Polinesian noni, omega 3. Probiobalance, immunaid
      u prethodnim odgovorima imate sajtove na kojima se mozete informisati o
      preparatima i nacinu njihove nabavke.