Poštovani, imam bol u mošnicama, tačnije iznad desnog testisa. Problem je nastao pre desetak dana kada sam došao kući posle teretane. Bio sam na pregled kod porodičnog lekara jer sam pomislio da je bruh, boleo me je stomak i desni testis, no, lekar me je pregledao i ustanovio je da nije bruh niti slepo crevo. Rekao mi je da sam se samo preforsirao u teretani (jer sam išao po 5 dana u sedmici bez prestanka) i da odmorim 4-5 dana i da će sve biti uredu. Prošlo je 6 dana, bol u stomaku je prestao, al u mošnicama je idalje prisutan (ne stalno, u naletima, uglavnom kad legnem da spavam) . Napipao sam čvorić (kuglicu) na žili iznad desnog testisa i to me boli na dodir (tupi bol, više je neprijatan nego što stvarno boli) . Molim vas za savet, jer nisam u mogućnosti da odem kod svog lekara narednih 5 dana a ne znam kako da tretiram ovaj problem. . . Dali će bol prestati vremenom, jel povezan sa prekomernim treningom ili je možda nešto drugo u pitanju? Hvala!

    Odgovoreno: 15. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Pa ako ste pregledani od strane urologa onda bi trebalo da bude tako kako opisujete.
      ja bih voleo da vam je doktor napravio laboratorijski pregled krvi i mokrace pa i
      ultrazvuk skrotuma.
      znaci ako to nije uradjeno a tegobe potraju, onda se potrudite da to i uradite.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #64852

    • Dali se bruh tacno nalazi u mosnjicama (jajima) ili na nekom drugom jestu, hvala