Postovani osetio sam nagli bol sa desne strane cetiri prsta ispod rebara i na ledja u predelu bubrega, evo izvestaj lekara i sa nacinjenog snimka ultrazvuka i rengena pa ako mozete da mi pojasnite o cemu se radi i da li treba da uzimam neke lekove. Nagli bol u cekalnoj regiji, ali i u desnoj slabinskoj regiji. Pri pregledu je osetljiv u cekalnoj regiji, ali i desnoj lubmblano. Testis uredan, bez bola. Ehoskopski pregled gornjeg abdomena: jetra je uredne velicine, homogene ehostrukture. Holecista bez kalkuloze. Pankreas uredne sirine, homogene ehostrukture. Slezina fiz. Dimenzija, homogena. Oba bubrega uredne velicine, uredne sirine parenhima, nedilatiranog pk sistema, sa mikrolitom obostrano. Mokracna besika bez patoloskog sadrzaja. Pregledni snimak ak upotrakta: na nacinjenom rtg. Snimku u maloj karlici, levo, uocava se krecna senka vel. 7mmx6mm, koja odgovara flebolitu, najpre. S postovanjem

    Odgovoreno: 14. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Nalazi koje ste naveli govore za pesak u bubrezima.
      sada dok su ove vrucine tecnost gubimo preko znoja, te treba uzimati
      mnogo tecnosti, a najbolja je izvorska voda, da bi mogla da se formira mokraca.
      ona izmedju ostalog ima i ulogu da otplavljuje pesak.