Molim vas za odgovor. Imam vise problema koji su kompleksni i sa kojima ne znam kako da se izborim. Prosle godine sam izbacila kamen iz desnog bubrega koji je bio 7 mm i koji je po sastavu kalcijum-oksalatski. Od tad me vrlo cesto pece mokracni kanal, nekad vise, nekad manje. Radila sam cesto urinokulture i nisu nista nasli. Posle opercije zucne kese i primanja antibiotika, povecala mi se kandida u crevima, koju vec mesecima ne mogu da suzbijem i vratim crevnu floru u normalu. Pijem svaki dan probiotike i trnutno nistatin, ali uporedo sa tim pojavile su se prvo ginekoloski bakterijske infekcije ureaplazma, bakterijska vaginoza i jos neki paraziti i to sam sve lecila osim ureaplazme. Ne smem puno antibiotika, jer kandida odmah buja. Imam nekad, kad se kandida aktivira i do 6 stolica dnevno, smrsala sam 24 kg. Trenutno imam problem sa urinarnim infekcijama. Prvo se pojavio enteroccocus 75000, pa proteus mirabilis 50000, a sad cekam na trecu urinokulturu. Ni jednu od ovih bakterija nisu mi lecili zbog kandide, nego pijem palisept i homeopatske lekove. Nekad mi je prijala brusnica, a sad kad popijem malo vise, aktiviraju mi se creva. Kandida buja u kiselim stvarima i pospesuje je c vitamin. Juce su mi radili cervikalni bris na ureaplazmu, jer je na poslednjem brisu nisu nasli, a ja je nisam lecila (nadjena je u 2 brisa) . Posle jucerasnjih briseva, uzasno je poceo da me pece mokracni kanal, narocito posle mokrenja. Kao da su nesto pokrenuli tim cervikalnim brisem. Prvo me je bolelo u predelu cerviksa, a onda preslo na mokracni kanal. Jutros sam uradila obican urin, ima malo bakterija i eritrocita i leukocita, ali pila sam juce puno caja i vode, pa mozda nije realna slika. Da li je to od ureaplazme? Da li ona ulazi i u uretru, ako je ima u cerviksu? Da li moze da se premesta sa mesta na mesto ili je to ipak od crevnih bakterija koje nisam lecila? Uvin caj mi smeta za zeludac. Sta drugo mogu da koristim? I pored palisepta me pece. Mozda je pesak ili se zaglavio neki od kamencica kojih je vidjeno 3 na ultrazvuku (do 6 mm) ? Izvinite na iscrpnom pitanju, molim vas pokusajte da mi pomognete! Da li da radim bris uretre i da li se vide mokracni kanali na uz?

    Odgovoreno: 14. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Tegobe koje navodite su kompleksne.
      za sada nemojte vise nikakve briseve praviti.
      predlazem vam da uradite dark field mikroskopski pregled krvi za pocetak.
      proteus mirabilis i candida govore o slabosti vaseg imunog sistema.
      predlazem vam da odmah i to hitno krenete sa uzimanjem sledecih
      prirodnih preparata: paraproteks, oxymax, omega 3, acidophilus.
      ako za mesec dana ne bude bolje u obzir bi dosla i kolonoskopija.
      naravno morate da uzimate najmanje dva litra tecnosti-vode i da radite na
      jacanju imuniteta pravilnom ishranom itd.
      o svemu se informisite na: www. Biobalance. Rs i www. Calivita. Com