Postovani, mojoj majci je marta meseca razbijan kamen u bubregu na klinici na zvezdari, nisam bas upucena ali kaze da je to bilo neko lasersko razbijanje u totalnoj anesteziji. Jos nosi sondu od besike do bubrega, od intervencije ima problem da zadrzi mokracu, da li je to zbog te sonde i da li ce se to vremenom normalizovati? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 14. 07. 2010.
    • Poštovana,
      To je verovatno zbog infekcije koju ima a posledica je razbijanja kamena
      i nosenja ureteralne sonde.
      po uklanjanju sonde ce se stanje normalizovati.
      majka sada da pije sto vise vode, preko tri litra, i da kontrolise
      urin i urinokulturu.
      predlozio bih joj da pored terapije koju ima od svog doktora uzima i
      ac zymes, oregano kapi i oxymax kapi.
      o preparatima se informisite na sajtovima koje sam dao
      u prethodnim odgovorima.