Poštovani, imam 37 godina, 102 kg, 176cm. Oko 15 meseci bezuspešno planiramo porodicu i nedavno sam posetio laboratoriju i urađen je spermogram. Rezultate istog prilažem kao fotografiju, pa me zanima vaše mišljenje. Ova analiza mi je prva i jedina. Prestao sam sa pušenjem pre 6 godina, alkohol retko konzumiram u malim količinama. Radim kao profesionalni vozač u međunarodnom transportu. Unapred hvala, pozdrav!

    Odgovoreno: 14. 07. 2010.
    • Poštovani,
      U vasem spermogramu je smanjena pokretljivost spermatozoida.
      najcesci uzrok toga je infekcija koja kod vas nije verifikovana.
      drugi faktor koji izaziva smanjenu pokretljivost je varikocela
      /to se utvrdjuje pregledom/.
      i treci faktor koji izaziva astenospermiju jesu imunoloski procesi u
      organizmu a oni se utvrdjuju detekcijom asa/antispermatozoidna antitela/.
      ja vam za sada predlazem da uzimate prirodne biljne preparate: oxymax kapi,
      paraproteks tab, probiobalance tab i omega 3 kaps.
      o njma se informisite na sajtovima koje sam dao u prehodnim odgovorima.
      spermogram ponovite za tri meseca pa se javite. Obavezno se pozovite
      na broj i datum ovog pitanja-odgovora.