Postovani, ponovo isti problem i vise ne znam ni sam sta da radim. Uskoro ce godinu kako kako me muci "gardnerela vaginalis". Od lekova sam pio orvagil, popijem kutiju, i narednih 10-ak dana je sve u redu, a onda ponovo simptomi. Probao sam i sa penicilinom, ali bez efekta. Treba mi jaci lek, ili vec ni znam ni sam sta. Molim vas da mi prepisete neku jacu terapiju, da se otarasim te bakterije. Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 12. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Gardnerella vaginalis kod zena uzrokuje vaginozu ali u 20-40% slucajeva
      ne daje nikakve simptome. Polno je prenosiva, sto znaci da i muskarci
      obolevaju od nje. Najcesce izaziva balanopostitis ali je cesce bez simptoma.
      u 10-15% slucajeva recidivira, i uporna je, bez obzira na lecenje.
      osnovno je lecenje oba partnera i odnosi sa zastitom.
      vama predlazem: metronidazol deset dana a potom:
      paraproteks, ac zymes, oxymax i omega 3 najmanje tri meseca.
      bris ponovite posle mesec dana.
      o preparatima se informisite sa sajtova koje preporucujem.