Poštovani imam kćerku od nepune dvije godine, prije tri sedmice otkrila sam bijele trgagove u mograći prvi nalaz ureje (bakterija - masa, eritrociti 2-3 svjež, rijedak blijed, leukociti 6 - 8, sluzi dosta, proteina - ++, ketoni - +, nitriti - +, fosfata masa, 2-3 tripelfosfata) , nalaz urinokulture i bris vulve je izolovao bakterije proteusmirobilis - veliki porst i excherichia coli - mali porst gljivice, nisu izlovane, dobila je terapiju sirup pentraxil, 2 dana nakon terapije ponovo su se pojavili isti simptomi u mokraći. Nakon pononovne pretrage urina rezultat se ponovio s tim da je protenina bilo - +++. Dobila je terapiu pancef i rađen je ultra zvuk. Nalaz: nema urođenih anomalija kao ni hroničnog oboljenja već samo upalna promjena po oba bubrega. Mokraćni mjehur urednog položaja oblika sedimentiranog urina. Ona se ponekad žali da je boli - vjerovatno peče, zna da ne mokri do 12 časova, tj. Odbija da mokri u nošu, ali za to vrijeme u manjim mlazovima mokri u gacice. Nakon konsultacije sa pedijatrom isti je preporučio da vulvu očistimo sa acitdi boricidom i mažemo sa canesten 3 - vaginalnom kremom. Molim vas za mišljenje. Unaprijed zahvalna.

    Odgovoreno: 09. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Detetu dajte sto vise tecnosti. Sa antibioticima oprezno.
      nadjeni proteus mirabilis govori za oslabljen imunitet.
      predlazem da detetu dajete: sirup polinesian noni 1 kk pre dorucka,
      pola tab probiobalance da sisa dnevno i 1 kaps. Omega 3 dnevno.
      za vise o preparatima mozete da me konsultujete na moj email
      obavezno se pozovite na broj ovog pitanja.