Postovani, mom bratu se pojavila krv u mokraci posle napornog treninga. Samo u toj prvoj mokraci, bila je tamno-braon, malo crvenkasta. Isto mu se dogodili pre oko 2 meseca, izmedju toga nista. Ici ce kod urologa, ali me zanima da li to moze imati veze sa velikim fizickim naporom? Da napomenem da ima 22 godine. Unapred hvala. . .

    Odgovoreno: 09. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Moze biti posledica fizickih naprezanja, ali to treba proveriti kod urologa.
      znaci lab. Pregledi krvi i mokrace, urinokultura, ultrazvucni pregledi i ako
      treba brisevi, spermokultura. . .
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #64329

    • Postovanje, imam jedno ili mozda vise pitanja: ) vec oko godinu dana imam problema, sa nekom infekcijom urinarnog trakta ili vec cega, isao sam na sve moguce preglede i ultrazvuk, ct, cistoskopija, koloskopija, gastroskopija, pregledan ono bas bas, i to sve u zadnjih godinu i po, sve u redu pokazuje nikakvih problema a ja i dalje imam problem. Imam problem sa mokrenjem i kad god predam urin na kontrolu ima malo krvi, ostalo u redu, moji simptomi su blagi bol ili probadanje u donjem delu stomaka, bol u donjem delu ledja kao da mi se grce misici izmedju kuka i rebara, to najcesce osetim kad vozim auto jednostavno neki pritisak na ledja, nemam bol pri mokrenju ali uvek moram pricekati da kerne (par sekundi) i kao da mi je malo slabi pritisak, imam neko crvenilo oko izlaza uretre i u opustenom stanju kao da se susi koza tu, sta vise da radim nemam pojma. Imam trideset tri godine. Hvala vam, znacilo bi mi puno vase misljenje.