Poštovani doktore! Imam 64 godine. 20. 12. 2007. God. Mi je urađen 4-struki bajpas. 29. 02. 2008. God. Mi je urađena operacija aneurizme abdominalne aorte. Posle operacije aaa, pri seksualnom odnosu nemam spermu. Odgovor sam dosta ranije dobio od vašeg doktora, da mi se sperma pri snošaju izlučuje u bešiku. Pre otprilike 2-3 meseca sam primetio da mi se posle odnosa ne odmah već najčešće posle prospavane noći na vešu pojavi crvena mrlja veličine oko 1-2cm u prečniku, bez nekih posebnih tegoba. Pre dva dana sam primetio da mi se sutradan posle odnosa na celoj površini glavića penisa pojavila penasta crvenkasta kao krv sluz. Ovaj poslednji odnos sam imao u subotu uveče a pomenuta crvenkasta sluz mi se pojavila u nedelju izjutra i danas oko podne posle mokrenja. Sama mokraća je uobičajeno bledo žuta bez naznaka crvenila niti sluzi. Napominjem da ranije nije bilo sluzi, već je na vešu ostajala samo crvena mrlja kako sam gore opisao. Da li je ovo nešto što bi trebalo da me zabrine? Hvala vam na odgovoru

    Odgovoreno: 06. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Niste naveli da li ste operisali i prostatu a sto bi moglo objasniti nedostatak
      sperme posle ejakulacije. U svakom slucaju se javite urologu.
      mozda bi u obzir pored pregleda urina dosla i urethrocistoskopija, kao
      i ultrazvucni pregledi besike i prostate.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #64239

    • Ivana Maslovaric 29. 01. 2023.

      Urađena operacija moždane aneurizme 3 kom. Posle operacije javljaju se mali bolovi oko slepočnice. Pritisak posle par nedelja 141/60. Da li je to zabrinjavajuće? I da li može da se imaju seksualni odnosi posle ovakve intervencije ili treba proći neko vreme? Hvala