Pstovani imam 29godina a supruga24, godinu dana smo u braku i nemamo dece a hocemo. Uradio sam spermogram zapremina ejakulata3, 0. Izgled belicast. Ph8, 0. Broj spermatozoida90. Pokretni spermatozoidi0, 65. Slabo pokretni spermatozoidi0, 15. Nepokretni spermatozoidi0, 20. Normalni oblici0, 80. Patoloski oblici 0, 20. Leukociti u vidnom polju15-18. Eritrociti2-4. Epitelne celije1-2. Aglutinacija spermatozoida2, 0. Fruktoza1, 0. Spermokultura eserihija coli. Uretralni bris patogene nisu nadjene. Clamydia test negativan. Ureaplasma je negativna. Mycoplasma homonis je negativna. Od lekova sam pio pancef tab. Baktrim. Ciprocinal, triagil. Osecam peckanje pri mokrenju i ispod glavica mi se desava povremeno crvenilo koje svrbi koristio sam mast hidrocoltizon. Pocinjem da sumnjam u spermogram dobar je a imam eserihiju coli. Zenin bris vaginalni bakterioloski patogene klice nisu nadjene, a pre toga je imala ciste na levom jajniku, pa posle na desnom, nakon toga je imala ranicu na grlicu materice. Od lekova je pila triagil, ciprocinal, baktrim, koristila je macmiror vaginalete i tantum rosu za ispiranje. Hvata nas panika molimo za pomoc i blizi kontakt. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 02. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Spermogram je dobar i pored prisutne infekcije, u ovom slucaju escherihija colli.
      to je dobro.
      iluzorno je da vise koristite antibiotike, ali vam zato predlazem da uzmete
      paraproteks, probiobalance, omega 3 i oxymax kapi.
      za vise o ovim preparatima na www. Biobalance. Rs