Postovani, molim za savet. Lecim hlamidiju, posle terapije koja je cinila lekove citeral 0. 5, 2x1 deset dana i sumameda tri jutra po gram ponovo sam pozitivan. Sad mi se preporucuje da krenem sa infuzijama ciprocinala, 2x100, 10dana. Pitanje je na cega se odnosi ovo "100", na miligrame ili mililitre. Posto su infuzioni rastvori od 50mg u 100ml. Unapred hvala

    Odgovoreno: 03. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Ciprocinal u infuziji ja nikada nisam davao kod infekcije hlamidijom. Ciprocinal
      u tab. Je od 250 i 500 mg a u infuziji je od 100 mg.
      prvo, kod infekcije hlamidijom se lece oba partnera.
      drugo, ni jedna dijagnosticka procedura za hlamidiju, ukljucujuci i pcr,
      nije stopostotno tacna.
      iz svega, sami donesite zakljuak.