Postovani/a, uretralnim brisom ustanovljeno mi je prisustvo ureaplasma urealyticum >10 na 4. Sve ostalo je bilo negativno. Antibiogram: doxycyclin, erythromycin, tetracyclin, pristinamycin, clindamycin, claritromicin sve osetljiv, na ostale rezistentan. Kao prvu terapiju ispio sam dovicin 3 kutije, ujutru i uvece po jednu kapsulu (sedam dana) . Pet dana nakon terapije ponovo sam radio bris i smanjena je kolicina ureaplazme na <10 na 4. Druga terapija fromilid 500mg, jedna kutija, takodje ujutru i uvece (sedam dana) i nju sam skoro ispio ali imam osecaj da nisam jos izlecen jer uporedo otkad imam ureplazmu imam i blago povisenu temperaturu koja ne prelazi 37. 2 stepeni. . . Dok sam pio dovicin povisenu temperaturu nisam imao, a sad za vreme terapije fromilidom imam temperaturu i dalje. . . Uz obe terapije mi je receno da pijem sto vise tecnosti, preko 2 litra dnevno. . . Ponovni bris radim za nedelju dana. Takodje da napomenem da sam radio i analize mokrace i krvi i da su nalazi uredni, ultrazvuk urotrakta takodje. . . Molim za savet po pitanju nastavka terapije i vase misljenje ujedno da li je ova temperatura povezana sa ureaplazmom!? Unapred hvala na odgovoru!!!

    Odgovoreno: 03. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Infekcija ureaplasmom nije smak sveta pa da je sada za dva dana eliminisete.
      princip je da se obavezno lece oba partnera. I dobro je da uzimate dosta tecnosti.
      antibiotike ste dosta uzimali i sada stanite sa njima jer ste verovatno normalnu
      crevnu floru poremetili. Otuda i smetnje koje imate.
      predlazem da nekoliko meseci uzimate paraproteks/biljni antibiotik/,
      acidophilus/probiotik/ i omega 3/nezasicenae masne kiseline/pa da
      bris ponovite za dva -tri meseca.
      o preparatima se obavestite na www. Biobalance. Rs