Postovani, kod kuce sama negujem nepokretnu majku. Majka ima 55 godina, dijabeticar je i ima hipertenziju. Rodjena je sa anomalijama kukova sto ju je dovelo do invalidske penzije. Zbog visokog pritiska je pre 2 meseca imala blagi mozdani udar. Slabost leve strane je i dalje prisutna. Pritisak smo sanirali i misici lica su se skroz podigli. Ona odbija odlazak u bolnicu. U lezecem je polozaju i po malo u sedecem u toku dana. Zbog zgrcenosti nogu i prepona usled promena na zglobovima kukova joj na otezan nacin odrzavam higijenu, stavljam joj i pamuchne, iskuvane krpice nakon sto je prebrisem sa vodom. Sinoc sam primetila crvenu flekicu na krpici, prechnika 5mm sa blago okolo razlivenim mokrim sadrzajem rozikaste boje. Po polozaju bih rekla da je to bilo u regionu uretre. Ona se ne zali na bol, peckanje itd. Ali ima otezano mokrenje koje ona opisuje kao da mora da se napregne da bi 'iscedila' besiku, a to pripisujemo polozaju zbog koriscenja lopate. Jutros nije bilo nista na pamuku i urin je bio obilan i normalne boje bez jakog mirisa. Bila bih vam zahvalna na savetu sta bih ja mogla u kucnim uslovima da ucinim za moju majku. Da li je to infekcija, da li je povreda pri pranju zbog njenih zgrcenih nogu, ili sta vec. Koristim pamucne krpe, iskuvane, sa mlakom vodom i stavljam u vodu granule tantum rosa.

    Odgovoreno: 30. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Pojite je sto vise a morate je i okretati da ne dobije dekubitus.
      u krajnjem slucaju u obzir bi dosao i stalni katater.
      ako ste u mogucnosti pored lekova koje joj dajete, dajte joj i:
      ginkgo xc tab. , oxymax kapi u 2 litra vode, sirup polinesian noni,
      strong bones plus i omega 3.
      videti na www. Biobalance. Rs