Poštovani, imam varikocelu na levom testisu, desni je odstranjen pre 5 i po godina, tumor sa 7 ciklusa hemotetrapije. Ultrazvuk pokazuje varikocelu već 3-4 godine unazad i to trećeg stepena. Prilikom spermograma, jedinog koji sam radio pre 3 nedelje, ustanovljena je azospermija. I osećam neka treperenja već 2 meseca unazad u dnu stomaka ispod pupka, kao i svakodnevno stezanje pa i bol u preponama i levoj nozi. Molio bih vas da mi kazete da li su treperenja u vezi sa varikocelom i da li varikocela štetno može uticati na trajno oštećenje testisa?

    Odgovoreno: 01. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Senzacije koje osecate nisu od strane varikocele, niti je azospermija
      izazvana varikocelom.
      pogledajte da nemate zapaljenje prostate ili preponsku kilu na levoj strani.
      a spermogram ponovite jos jednom da se vidi da li je bas azospermija.