Postovan doktore, molim vas da mi protumacite nalaz mog supruga. Zapremina ejakulata-6, 8ml, likvefakcija-nije ispracena, konzistencija-smanjena, broj sprematozoida-25, 5l, broj spermatozoida 173, 4v, progresivno pokretni spr. A-0, 45, progresivno pokretni spr. B-/, pokretni. C-0, 05, nepokretni-0, 50, leukociti 6-9, ostale celije /, vitalnost /. Hvala.

    Odgovoreno: 29. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Najbolje je kada mi se posalje ceo spermogram a ne vas komentar.
      prema navedenom pokretljivost je dobra a o tome kakav je
      oblik -forma spermatozoida nema ni reci.
      prisustvo leukocita nesumnjivo govori za infekciju te ispitivanja i
      terapiju sprovesti u tom pravcu.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #63852

    • Spermocitogram normalne forme-0, 35, abnormalne forme-0, 65, glava-0, 39, vrat-/, rep-0, 26.