Poštovani molio bih vas za savjet; unazad pet godina (periodično jednom ili dva puta godišnje) pojavljuje mi se inflamacija kože glansa u tom periodu problem tretitam panolonom i daktanolom u trajanju od pet dana crvenilo se povuče, u poslodnjih mjesec dana i posle tretmana pomenutim kremama crvenilo mi se vracalo uz povremeno peckanje, danas sam se obrato dermatologu koji mi je prepisao sledeću terapiju: didermal krem izjutra pet dana ili panolon, tokom noći daktanol krem dan duže, posle terapije redovno dnevno 1x blago pantenol ung i pola sata ranije prije odnosa sa partnerkom. Ako mi se ponovo vrati crvenilo preporučio mi je sledeću terapiju: amracin kapsule 3x500 mg 10 dana, potom 2x1 još 10 dana uz orgavil tbl 2x1 10 dana, potom 1x dnevno uz fluconazol 6 dana. Inače konstatovana mi je dijagnoza balanitis dyss. Rec. Molim vas za mišljenje u vezi terapije i samog problema. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 27. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Ako ste u mogucnosti uradite bris prepucijuma na bakterije i gljivice
      a partnerka da odredi grupu vaginalnog sekreta.
      lecenje bi doslo u obzir posle toga.