Postovani, imam ceste urinarne infekcije (jednom do dva puta mesecno) od 2008. Godine. Uzrocnik je uglavnom eserihija coli, ponekad proteus mirabilis. Infekcije se javljaju i pored toga sto svakodnevno pijem 3l vode i caja (uva, brusnica, persun, rastavic) i intimnu higijenu drzim na visokom nivou. Uglavnom ih lecim antibioticima (panklav, pipem, ciprocinal. . .) sve po preporuci lekara, na osnovu antibiograma, mada je sve manje lekova na koje je bakterija osetljiva. Prvi simptomi su pecenje (ne samo za vreme mokrenja) , bolovi u predelu male karlice, kasnije i u ledjima i butinama, kasnije temperatura. Simptomi se javljaju prvom prilikom kada nisam u mogucnosti da unesem navedenu kolicinu tecnosti (na putovanju, usled poslovnih obaveza) . U nalazima su uvek prisutne bakterije, bledi eritrociti, leukociti. Od pregleda sam radila jedino ultrazvuk bubrega koji je bio u redu i redovno kontrolisem urin i urinokulturu. Urolog mi je rekao da sam verovatno samo sklona ovim infekcijama, ali to ne mogu da prihvatim jer mi u velikoj meri remeti zivot. Poslednja infekcija javila se u sredu 16. 06. Lekar mi je propisao ciprocinal 500mg, a nalaz urina pokazao je prisustvo proteina, hemoglobina, dosta leukocita, dosta bledih eritrocita, malo bakterija. Vec cetiri dana pijem ciprocinal, vitamin c, vodu i cajeve, tegobe i dalje imam (u sirem podrucju abdomena povremeni, tupi bolovi i cesci bolovi i pritisak u predelu besike i mokracnih kanala) , a veceras sam dobila i temperaturu 38, 5. Imam 26 godina, nemam nikakva oboljenja izuzev folikularne ciste na desnom jajniku. Molim vas za misljenje i preporuku koje preglede bi trebalo uraditi. Hvala!

    Odgovoreno: 21. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Izolovani proteus mirabilis govori za slab imunitet a eserihija coli se kod nekih
      ljudi i ne moze izleciti. Potrebno je da radite na jacanju imuniteta pravilnom ishranom,
      izbegavanjem stresa, fizickom aktivnoscu, uzimanjem izvorske vode,
      koriscenjem suplemenata itd. Izbegavajte koliko god mozete antibiotike. Uzimajte ih
      samo kada imate izrazene dizuricke tegobe, povisenu temperaturu. . . .
      ja mojim pacijentima sa slicnim tegobama propisujem prirodne, biljne preparate
      i to: paraproteks, probiobalance, omega3, oregano kapi. Ovi preparati se mogu dugo uzimati
      i nisu stetni.
      o njma se mozete obavestiti na www. Biobalance. Rs i www. Calivita-srb. Com
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #63450

    • Za gore opisano, takođe, potražite i proizvod urx. Pozdrav i sve najbolje.