Poštovani, već godinu ipo imam problema sa prostatom. Doktor mi predlaže operaciju koju bih da izbegnem. Svaka tri meseca mi je menjana terapija i čini mi se da sa ovom poslednjom ima nekog napretka. Želeo bih da znam da li se zavaravam ili je operacija neizbežna? Sada koristim alphapres tablete, a dijagnoza je: hiperplasio prostatae (hipertensio art. Hiperlipoproteinemia typ ii a) , veličine zrna oraha, homogena, elastična, jasno ograničena, sulkus se palpira. Poslednji put mi je vršeno ispitivanje seruma, a rezultati su: 1. Koncentracija specifičnog antigena prostate (psa) raadioimuno odredjivanje (irma) iz seruma 1, 0 ng/l 2. Koncentracija slobodnog (psa) radioimuno odredjivanje (irma) <0, 10 3. Indeks fpsa >0, 15 ovo su neki od rezultata koje sam uspeo preneti vam. Još moram navesti da ni jednom nisam dobio preporuku za ultrazvuk (a ne znam da li je potreban u ovom slučaju) . Nadam se da mi možete nekako pomoći da bih odlučio šta dalje. Veliki pozdrav

    Odgovoreno: 21. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Bhp se definitivno i leci operativno, ali naravno tamo posle 65-70. Godine
      ako dizuricke smetnje nisu izrazene pa mora i ranije.
      niste naveli godine starosti niti kako i koliko cesto mokrite.
      ako niste vremesniji pored terapije koju uzimate mozete uzeti i jedan
      biljni preparat prostatepower o kome mozete da se informisete
      na nekom od sajtova koje sam dao u prethodnim odgovorima.