Naime na desnoj strani na testisu imam cistu na pasjemeniku cca 2x1. 8cm koju kontroliram i nije mi pričinjavala nikakve tegobe, znam za nju od puberteta i tu je kako je. . . . No, na lijevom testisu mi se znala pojaviti tu i tamo jaka bol i to bi u mirovanju prošlo (cca 1-2 puta u 3 god.) . No u zadnje vrijeme je učestao osjećaj tupe boli na lijevom test. Sličan onoj boli koja se javlja nakon udarca u testise pa kad već oslabi, onaj osjećaj nekakvog strujanja, pulsiranja i ta bol mi je znala ići niz lij. Preponu. Radio sam ultrazvuk testisa već 2 puta u zadnjih 20 dana, testisi su uredne veličine, nema znakova tumora no drugi puta mi je pri pregl. Drugi dr. Pronašao (tu s lijeve strane) nekakvu manju cisticu, tzv. Morgagnijevu hidatidu koju i sam mogu napipati (cca 3 mmm) , pokretna je kao na nekoj peteljci i koja me malo na dodir zna boljeti, ne i uvijek. Ta bol koju sam ogore opisao uglavnom preko noći nestane i čim se stavim u "pogon", tj. U pokret pomalo počima i varira intezivno i vremenski. Radio sam tumorne markere kao i pretrage na bakterije u ejakulatu i mokrači (3x) , bris uretre i sve je uredno. Spermiogram uredan. Napravljen i uzv abdomena i nema nikavih anomalija na bubrezima, mjehuru, prostati. . . Varikokela nije, nema proš. Vena. Ne znam što mi je činiti jer dr. To nije ništa zabrinjavajuće i da te ciste ne bi trebale smetati nikako. Našao sam na netu da zna doći do uvrnuća morgagn. Hidatide i da se pojavi jaka bol i plava točkica na skrotumu, povećana temperat. , oteklina, no ja takvu bol ne osjećam niti imam nešto od naved. Simptoma. Mislim da sam na prosvjetljivanju bater. Lampom našao malo tekućine u skrotumu s lijeve strane ispod testisa pa ne znam da li je to normalno? I čini mi se epididmis mi je malo zadebljanu odnosu na prethodno razdoblje. Što mi savjetujete? Da nije nekakva upala ili je nešto s tim cistama?

    Odgovoreno: 20. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Cistu desnog pasemnika imate iz detinjstva i ona se moze operisati
      ali posto ne pravi smetnje ne dirajte je. Morgagnijeva cista na levom pasemniku
      je mala /3 mm/ako sam dobro razumeo i ona ne bi trebalo da pravi smetnje
      a tacno je da moze da se uvrne i da da torziju ali to su tada jaki bolovi i sigurno
      bi "zaglavili" u bolnici.
      verovatnije je da se radi o nekoj skrivenoj infekciji.
      pokusajte biljnim prirodnim preparatima paraproteks, probiobalance, omega 3
      koje mozete uzimati nekoliko meseci bez ikakve bojazni.
      informisite se o njima na www. Biobalance. Rs i www. Calivita-srb. Com