Postovani, pre nekih mesec-dva mi se najednom (preko noci) javila velika zedj i potom potrebe za ucestalim mokrenjem. Nakon 10ak dana zedj je prestala a cesce mokrenje se nastavilo. Ranije sam mokrio 1x u toku noci a od tada 3x, takodje i u toku dana vise nego ranije. Medjutim kad nisam kod kuce mogu da ne mokrim i po 6h dok bih za to vreme kad sam sam isao i po 5x. Pomislio sma na dijabetes pa sam uradio kks i biohemiju i sve je odlicno, secer mi je uvek bio ne sredini granice pa i sada. Urin takodje bo i sada i ranije. Koristio sam palitrex i ciprofloxacin 2x7 dana po receptu ali nije pomoglo. Sta bi moglo biti u slucaju da nije prostata? Ponavljam da se ovo javilo naprecac zajedno sa zedji a imam uredan sexualni zivot pa ne verujem da je binigno neifekcijsko uvecanje prostate imajuci u vidu cinjenicu da je mlaz pun, tj. Nema isprekidanog mokrenja karakteristicno za uvecanu prostatu. Hvala puno na savetu!

    Odgovoreno: 20. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Niste ni vi naveli godine starosti. O bhp govorimo posle
      55-60 god. Uostalom nije bitno da li je bhp ili nesto drugo.
      bilo bi dobro da uradite i psa i ultrazvune preglede urogenitalnog
      trakta, a to znaci da se javite urologu.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #63309

    • Postovani doktore, skidala sam kondilome pre 11 dana, ali sam zaboravila da ne smem da imam odnos sa partnerom sad malo krvarim, da li je to opasno i sta da radim. Molim vas da mi odgovorite sto pre, hvala unapred.