Imam 32 godine i jos od srednje skole, a mozda cak i od ranije imam puno ginekoloskih i uroloskih problema, tipa kandida, bakterije u mokraci. . . Kad sam imala 24 imala sam i e. Coli neko vreme. . . U poslednje dve godine na analizama kod ginekologa ne nalaze mi kandidu, nemam hlamidiju, nema puno bakterija u mokraci. . . Medjutim stalno osecam neki pritisak "dole", cest nagon za mokrenjem (u nekim periodima idem svakih sat vremena) , budi me i rano ujutru nagon, naravno i pece pri mokrenju ali ja sam na to oguglala. . Uglavnom stalno neki pritisak dole koji me izludjuje. Bila sam na pregledu kod urologa, sve je u redu na ultrazvuku, malo bakterija u mokraci, urinokultura uredu. . . Uglavnom po nalazima od prosle godine kada sam isto imala tegobe, ja nemam hlamidiju, kandidu. . . U cerviksu (valjda se tako kaze) pitanje koje ja imam posle puno citanja o temi (posto pretpostavljam da dijagnozu ne mozete dati preko interneta) je, da li je moguce da imam hlamidiju ili kandidu u uretri, a da nemamu cerviksu, jer ja mislim da bris uretrusa nikad nisam radila (osim ako to ginekolozi ne rade na kontroli) . Hvala puno unapred!

    Odgovoreno: 20. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Kod zena se hlamidija trazi iz cervikalnog brisa ali moze i iz uretralnog.
      ginekolozima je blize iz cerviksa kao sto je urolozima iz uretre. Ali ako
      je ima na jednom mestu ima je i na drugom.
      za tegobe koje imate pokusajte sa preparatima iz programa cv international.
      sa njima ja imam veliko i odlicno iskustvo.