Pre cetiri meseca na institutu torlak u beogradu radio sam analize na asa, uzorkom i putem krvi a moja supruga samo putem krvi. Rezultat je bio za mene ++ na 60% i ++ na 50% , supruga ++ na 50% . Da li je moguce da posle ovih rezultata a uzevsi u obzir da je sve ostalo u redu (moj spermogram, spermokultura, njen hsg odradjen, hormonalni status ok) da supruga ostane u drugom stanju prirodnim putem. Oboje imamo 34 godine, cetiri godine smo u braku bez dece. Postoji li neki nacin da se nivo antitela smanji i tako ukloni bar jedna prepreka?? Da li je vestacka oplodnja za nas jedina opcija? Ako se mora uzimati neka vrsta steroidne terapije da li postoji neka biljna alternativa za nas? Ovo je moj poslednji nalaz. Analiza muškog uzorka datum 19. 04. 2010. Vreme davanja uzorka 10. 00 h vreme pregleda uzorka 10. 45 h karakteristike uzorka rezultat analize normalne vrednosti motilitet nativan uzorak apstinencija 3 dana volumen 2. 3 ml 2 ml ≥ 25% a 35% progresivno pokretnih broj spermatozoida u 1 ml 70 106 / ml ≥20 mil /ml b 30% umereno pokretnih pokretnih spermatozoida (a + b) 65% ≥ 50 c 15% slabo pokretnih normalnih spermatozoida 35% ≥ 30% d 0% pokretnih u mestu ph 7. 2 - 8. 0 viskoznost normalna normalna aglutinacija 6 - 7 do 5% želatinozni klamp - (-) odsutni leukociti 4 do 6 eritrociti - (-) odsutni likvefakcija + (+) kompletna obrađen uzorak volumen ml swim up broj spermatozoida u 1 ml 106 / ml a% progresivno pokretnih pokretnih spermatozoida (a + b)% b% umereno pokretnih normalnih spermatozoida% c% slabo pokretnih aglutinacija% d% pokretnih u mestu ukupan br. Pokretnih spermatozoida u uzorku 106 / ml dijagnoza i komentar normozoospermia

    Odgovoreno: 18. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Normospermija i dokaz asa u spermi i krvi supruga i krvi supruge,
      nisu cest nalaz.
      imate dve mogucnosti oplodnje i to ili imunomodulatornom terapijom
      koja podrazumeva protokolarnu primenu hormona, citokina, prostaglandina
      ili pak sprovesti in vitro fertilizaciju/icsi/. Predlazem vam da
      nadjete kucu koja radi ovu drugu metodu.