Nalaz uz abdomena u parenhimu desnog bubrega hiperehogeni nodus velicine 15/12mm koji odgovara hemangiolipomu. Sedimentacija 33 a ostali nalazi uradni. Imam bol u slabinama pila sam cefaleksin 5 dana sada cu ponoviti nalaze. Pitam vas da li je taj nalaz uz bubrega zabrinjavajuci i sta je to u stvari, jer pre 4godine nisam imala ovaj nalaz, da li je potrebno uraditi ct male karlice, jer bolje je spreciti nego leciti. Lijepi pozdravi iz banjaluke

    Odgovoreno: 17. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Radi se o benignoj tvorevini na bubregu ako je ultrazvucno tumacenje nalaza
      pravilno. Ja bih vam predlozio da uradite i skener bubrega kako bi se dijagnoza
      potvrdila.