S poštovanjem, dijagnoza je karcinom prostate sa metastazom na kosti. Operativnim zahvatom uklonjena su oba testisa. Bolova nema. Da li pristati na kemoterapiju ili ne? Šta preporučujete? Unaprijed vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 17. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Testosteron je glavni krivac za rast i napredovanje karcinoma prostate.
      iz tog razloga se i radi obostrana orhiektomija, jer odstranjenjem testisa,
      testesteron iz testisa se vise ne produkuje. 10% testosterona produkuje nadbubreg
      pa se orhiektomisanima daje i antiandrogena hormonska terapija.
      u slucajevima gde celije carcinoma prostate ne reaguju na hormonsku
      terapiju daje se hemioterapija.
      zato vi ipak vidite sa vasim urologom i onkolozima koliko je neophodna hemioterapija.
      svako je slucaj za sebe. Tesko je sve generalizovati.