Postovani. Interesuje me vase misljenje u vezi problema nespustenog testisa kod bebe. Moja beba je stara 7 meseci i jedan testis se nije spustio, drugi je u redu, bili smo na pregledu u tirsovoj. Testis je, kako nam je doktor rekao visoko u preponskom delu i da ce morati da se spusti hiruskim putem ali da mu se javimo kada beba napuni godinu da se operacija zakaze. Nas doktor pedijatar kaze da se u takvim slucajevima kada testis nema sanse da se spusti sam jer je visoko, operacija radi i pre prve godine da ne bi bilo komplikacija, i mogucnosti da to sve dovede do malignih oboljenja. Interesuje me i vase misljenje jer me plasi cinjenica da ne "zakasnimo" sa operacijom. Molila bih vas i malo objasnjenje oko same operacije i oporavka bebe. Hvala puno!

    Odgovoreno: 15. 06. 2010.
    • Poštovana,
      U principu operacija se mora odraditi najkasnije do cetvrte
      godine tako da ne mozete nikako zakasniti, niti postoji mogucnost
      maligne alteracije. Inace, operacija je rutinska i mala deca
      je relativno lako podnose.