Poštovani, pre dve nedelje počela sam da osećam jak bol posle mokrenja i čest nagon za mokrenjem. 1. Juna uradila sam analizu urina sa sledećim rezultatima: specifična težina: 1025; ph: 5; 6-8 leukocita; 2-4 eritrocita; ćelije okruglog i pločastog epitela, retke bakterije. Na osnovu ovog nalaza lekar mi je prepisao baktrim, međutim to mi nije pomoglo. Danas sam ponovo uradila analizu urina i dobila sledeće rezultate: specifična težina: 1025; ph: 6; 6-8 eritrocita; dosta leukocita. Molila bih za vaše mišljenje i savet. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 16. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Ako do sada niste uradili urinokulturu onda to sada uradite.
      i prvi nalaz sedimenta urina je govorio za infekciju/leukociti preko pet/.
      drugi nalaz to potvrdjuje/masa leukocita/.