Molim vas, ako mozete nesto vise da mi kazete o hematuriji, dete moje prijateljice ima krv u mokraci vec mesecima. Zivi u inostranstvu i lekari ne znaju uzrok niti su jos uvek postavili dijagnozu, a detetu se kontrolisu nalazi mesecno i svaki put je nalaz isti, krv u mokraci (nije vidljiva golim okom) dete nema vidne simptome da je bolesno. Molim vas ako mozete da nam pomognete posto lekari u inostranstvu to ocito ne mogu! Unapred zahvalna!!!

    Odgovoreno: 15. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Sa ovim pitanjem se obratite decijem nefrologu.
      moguce je da se radi o autoimunom obolenje.
      nekada i paraziti izazivaju simptome mikrohematurije.
      u obzir bi dosao i pregled krvi dark field mikroskopom.
      www. Biobalance. Rs