Imam veoma nisku energiju i libido uz druge simtome niskog nivoa muskog polnog hormona. Zeleo bih da uradim test, medjutim ne znam koji je relevantan posto postoje tri, a nisu jeftini pa bih uradio samo jedan od njih: slobodni testosteron ili obican (vezani) testosteron ili dihidro testosteron (najskuplji test) . Molim vas za savet. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 16. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Zbog simptoma koje navodite potrebno je da uradite hormonalni
      status i to fsh, lh, prolaktin i testosteron/"obican "kako ga vi zovete/.
      dht ne treba da radite.
      ovo zbog toga sto je lucenje hormona pod nadzorom hipofize, te postoji negativna
      povratna sprega izmedju koncetracije polnih hormona i hipofiznih hormona.
      u prevodu-ako u krvi ima dosta testosterona onda se smanji lucenje hipofiznih hormona
      /lh /luteinizirajuceg/i fsh/folikulostimulirajuceg/ i obrnuto.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #62714

    • Hvala mnogo na odgovoru! Posto sam zdravstveno osiguran, da li je moguce uraditi sve navedene testove bez placanja, i koliko se u proseku ceka na rezultate, ukljucucji i vreme dok dodjem na red kod specijaliste (u beogradu, dom zdravlja savski venac) . Hvala.