Hteo bih da vas pitam dali petsken moze dapokaze ili da se vidi neki bubreg bolest ili dsziz i koliko je uspesan nalaz hvala unapred zivolin stankovic canada

    Odgovoreno: 07. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Pet/ct /pozitronska emisijska tomografija/ je danas najosetljivija
      dijagnosticka metoda koja pomocu radiofarmaka prikazuje funkcionalno
      stanje tkiva i organa, odnosno preko poremecenog metabolizama celija i tkiva
      otkriva bolest u organu koji se posmatra.
      koristi se za lokalizaciju tumora kao i za procenu ucinka terapijskog
      postupka i uznapredovalosti bolesti, za detekciju lokalnih recidiva tumora i
      postojanja udaljenih metastaza.
      osim u onkologiji ova metoda je efikasna i pri proceni ishemijskog stanja srca
      i mozga.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #62648

    • Hteo bih da doznam od vas koliko kosta petsken snimanja hvala unapred sankovic iz canade