Proslog puta sam vam se obratio nakon operacije varikocele sa pitanjem o bolovima koje sam imao i ovim putem moram da vam prenesem da nema dobrih rezultata nakon operacije. Sada nakon 5 meseca i punkcije testisa predlozena mi je bioposija testisa jer ih i dalje nema. Dijagnoza azospermija. Pitanje da li se nakon biopsije testisa javlja neka komlikacija direktno u vezi sa njima, naime čitao sam da dolazi do tumora testisa. Molim vas za iskren odgovor u ovom moru problema koje imam sa azospermijom i ako nije problem sta i ako nakon biopsije ne budem imao rezultate.

    Odgovoreno: 07. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Operacija varikocele se obicno radi kod oligoastenospermije a ne
      i kod azospermije.
      biopsija testisa obicno ne daje nikakve komplikacije, narocito
      ne malignizaciju testisa. Neznam odakle vam taj podatak.
      jedina komplikacija koja bi mogla da nastupi jeste infekcija, ali
      i to je izuzetno ili bar ja nisam za to cuo.