Poštovani, pre oko tri meseca pojavila mi se velika količina krvi u mokraći koja je i sada prisutna. Imam tup bol u bešici i povremeno u bubrezima. Uradila sam analizu urina 4. 6. 2010. Godine, koje je lekar specijalista u bolnici u mom gradu ocenio kao manju upalu. Rezultati su: bld +++250 rbc/ul bil - neg uro +- norm ket - neg pro ++ 1. 0 g/l nit + pos glu - neg p. H 7. 5 s. G 1. 010 leu +++ 500 wbc/ul vtc - neg izgled: mutan boja: žuta proteini: 2 eritrociti: 10-15 svežih i dosta bledih leukociti: dosta epitelne ćelije: malo bakterije: dosta urea i kreatinin su mi u granicama normale, na osnovu analiza urađenih pre mesec dana. Inače, 1988. Godine upućena sam na dečju hiruršku kliniku u tiršovoj sa dijagnozom urosepsis. Pyelonephritis chr. 590. 0, a završna dijagnoza je bila st post ucn bil. 593. 7 vesica urinaria neurogenes ischiuria paradoxa od tada mokrim pomoću katetera. Pre dve godine, hospitalizovana sam sa uputnom dijagnozom insufffitientio rensum, pa mi je na kratko bila urađena perkutana nefrostomija. Otpuštena sam iz bolnice bez prepisane terapije. Na osnovu ovoga, potrebno mi je vaše mišljenje da li je moje zdravstveno stanje dobro kao što to ocenjuju vaše kolege u mom gradu, ili je potrebno uraditi još analiza kako bi se utvrdio izvor krvarenja u mokraćnoj bešici?

    Odgovoreno: 07. 06. 2010.

Komentari na pitanje: #62584

    • Pojavila mi se krv u mokraći BLD + 10RBC/ul. PRO + 30mg/dl. pH 6,5, krvna slika WBC 12,3 SEDIMENTACINA 105 CRP 74.

      Ostalo je sve da kažem u redu. Imam jak bol u desnoj strani u predelu bubrega i bas otečene noge. Molim Vas da mi odgovorite na šta ukazuju ovi rezultati?