Postovani doktore, molim vas da mi rastumacite spermogram. Sta je koagulacija, likvefakcija, viskoznost? Da li su ref. Vr volumena u redu? Da li je broj spermatozoida u 1ml dobar? Sta znaci ovo o pokretljivosti spermatozoida, da li je dobra? Zasto je veci procenat abnormalnih nego normalnih formi, sta to znaci? I sta je ova napomena: 5716? Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 05. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Uzima se da je normalna pokretljivost i morfologija spermatozoida
      50% .
      kod vas je i pokretljivost i morfologija malo ispod crte.
      to je najverovatnije posledica infekcije za sto govore oni leukociti.
      znaci infekciju treba istraziti i leciti.