Pokušaću da budem što kraća. . . I molim za odgovor ma kakav bio. Radi se o mom ocu koji je upućen na vma nakon ct nalaza iz kraljeva. Msct pregled abdomena i male karlice uradjeni su standardni aksijalni preseci sa koronalnim i sagitalnim rekonstrukcijama nakon peroralno i i. V. Datog kontrasta. Jetra, desni bubreg, slezina u nadbubrezne zlezde su u granicama normale. Levi bubreg je bredukovanog parenhima sa znacima izražene uretrohidronefroze i smanjenom funkcijom levog bubrega. U proksimalne dve trećine levi uretar je promera do 25mm. U distalnom delu jepromera do 15mm i prati sve do ušća u mokraćnu bešiku gde se stapa sa nepravilnom infiltrativnom ekspanzivnom promenom koja zahvata veći deo trigonuma, ušće uretera levo, bazu i veći deo levog lateralnog zida propagirajući se polipoidnim rastom intraluminalno kao i eksraluminalno zahvatajući spoljašnje ilijačne krvne sudove sa limfnim čvorovima duž njih promera do 10mm kao i opturatorne mišiće sa iste strane. Perivezikalna mast je prožeta trakastim infiltratima sa litičnim promenama leve pubične kosti. Obzirom da postoji prolaps mokraćne bešike ventralno, ovaj proces se širi u tom pravcu, zahvatajući m. Rektus abdominus sa leve strane i potkožno masno tkivo. Prostata je lako uvećana, poprečnog promera 55mm bez fokalnih promena. Levo i iznad se stapa sa opisanom infiltracijom distalnog levog uretra i mokraćne bešike. Pitanje: zvuči surovo ali, postoje li ikakve šanse da ga uopšte operišu i ima li ikakve perspektive? Tata je 1952 godište. Molom za što hitniji odgovor

    Odgovoreno: 04. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Tesko je reci samo na osnovu nalaza skenera i vaseg opisa koliko
      je tumor operabilan, ali ce sigurno neko resenje da se nadje.
      znajuci urologe sa vma, mislim da ce operaciju sigurno uraditi.