Postovani, ja i moj suprug pokusavamo sa trudnocom al slaba vajda. Kod mene je sve u redu a on se lecio od hlamidie, mada meni nije jasno kako je kod njega nadjena a kod mene nije, ne dovodi se vernost u pitanje. Ono sto mene muci je spermogram koji je radjen posle lecenja. Pa bi vas yamolila ukoliko je moguce da mi protumacite i da mi date neki savet sta dalje raditi. Hvala. Spermocitogram normalne forme 33 >60% abnormalne forme 67 <40% glava 13 <30% vrat 0 <20% rep 54 <20% spermogram izgled beličast zapremina ejakulata 1, 8 2 7 ml likvefakcija 15 0 30 min viskoznost povišena koagulacija da ph 9 7, 2 7, 8 broj spermatozoida/ml 35 20 250 x10^6/ broj spermatozoida/vol 63 >50 x10^6/ progresivno pokretnih 25 >25% pokretnih u mestu 5 >10% nepokretnih 70% leukocita 3-4 u vidnom do 15

    Odgovoreno: 04. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Procenat pokretljivih spermija kao i broj spermatozoida
      normalnog oblika je smanjen sto je verovatno posledica infekcije. U
      prilog toga govori nalaz leukocita.
      ja u takvim situacijama posle antibiotika predlazem oxymax, paraproteks,
      omega 3 i acidophilus.
      informisite se na www. Biobalance. Rs
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #62410

    • Hvala na brzom odgovoru. Zelim da znam dal je potrebno piti svu navedenu terapiju ili nasumice izabranu? Da li ce se spermogram vremenom popraviti s obzirom da je rezultat na hlamidiu od pre 7 dana negativan i da nema bakterija u spermokulturi. Da li je neophodan pregled urologa?