Postovani, pre 6 meseci sam primetio da mi je uretra upaljena. Takodje, iz uretre je izlazila providna tecnost (kao sluz) . Nikakvih drugih simptoma nisam imao (npr bolove u testisima, bol pri mokrenju, bolove u grlu i sl) . . Osim sto mi je stolica delimicno neformirana. Otisao sam kod urologa. Uradjen mi je bris uretre i nadjen enterokok. Prepisana mi je terapija koju sam odradio u roku od 15 dana. Simptomi se nisu povukli a bris uretre je pokazao da ne postoji nijedna bakterija (nalaz je bio sterilan) . Uradio sam test na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu i svi su bili negativni. Uradio sam bris na gonokok koji je bio pozitivan (iako sam prilikom terapije za enterekok pio i ciprocinal i amoksicilin) ?! Prepisana mi je nova terapija (antibiotici) koja nije uspela. Posle toga sam primio injekciju i na testu (bojenje po gramu) posle toga pisalo je da nisu nadjene diplokoke ali da ima puno gram pozitivnih koka (pritom, je uretra i dalje upaljena s'tim da ne primecujem tecnost iz uretre) . Doktorka mi je preporucila novi bris uretre koji sam zbog obaveza odradio tek posle mesec dana i nalaz je bio sterilan?! U medjuvremenu sam primetio peckanje i svrab po kozi (narocito u predelu stomaka) kao i na licu-bubuljice (inace, od puberteta cesto mi se pojavljuju bubuljice po licu i ledjima) pri blagom cesanju ostaje crvenilo koje se povuce u roku od 5 minuta. . . E sad, mene zanima kako je moguce da su se te gram pozitivne koke povukle u roku od mesec dana bez lecenja. . . I da li problem sa kozom mozda ima neke veze sa ovim tj sa nekom bakterijom (streptokokom ili tako nesto) ? Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 03. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Promene na kozi nisu u vezi sa bakterijama koje ste imali.
      predlozio bih vam da izvesno vreme uzimate probiotike,
      biljne prirodne antibiotike i stabilizovani kiseonik. Time bi se
      normalizovala vasa crevna flora a samim tim i imunitet popravio.
      za vise www. Biobalance. Rs