Postovani, da li mozete da mi protumacite nalaze spermograma, mog supruga: analiza rezultat zapremina ejakulata (v) 5, 5 likvefakcija nije ispracena konzistencija smanjena br. Sprematozoida 2, 5 br. Spermatozoida 13, 75 progresivnopokretni spr. A) 0, 15 progresivnopokretni spr. B) pokretni c) 0, 05 nepokretni d) 0, 80 leukociti 8 - 10 ostale celije 4-9 bledih eritrocita vitalnost 0, 25 zbog smanjenog broja spermatozoida nije moguce uraditi spermocitogram. Posle brojnih terapija lekova i operacije tkz vene ispod testisa, ovakve rezultate nisam ocekivala. Sta dalje raditi? Hvala na strpljenju, pozdrav.

    Odgovoreno: 03. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Broj spermatozoida je jako smanjen a takodjer i procenat pokretljivosti.
      veliki broj leukocita govori za infekciju koja je uzrocnik ovakvog spermograma.
      predlazem sledecu terapiju narednih sest meseci: oxymax, paraproteks,
      probiobalance, omega 3, sirup polinesian noni.
      kontrola spermograma posle 3 meseca ove terapije.
      za vise www. Biobalance. Rs