Postovani doktore, imam jedno pitanje. Radio sam uretralni bris na bakterije, i nadjena mi je bakterija streptococcus pneumoniae. Molim vas je li to strasno, i kako se ona prenosi, sta je uzrokuje. ? Unapred hvala

    Odgovoreno: 30. 05. 2010.
    • Poštovani,
      To je patogena bakterija koja u plucima izaziva pneumoniju. Njen nalaz
      u uretri nije od znacaja ako nisu prisutne uretralne smetnje u smislu
      pecenja, zarenja, cesceg mokrenja. Drugim recima, ako nema takvih
      smetnji ne treba ni antibiotsko lecenje. Pozeljno je jacati imunitet.