Postovani, pre mesec dana mi je utvrdjeno da imam hlamidiju. Nakon lecenja ponovio sam test i sad je rezultat sledeci: u analiziranom uzorku brisa, mikroskopskim pregledom, dif metodom, nadjeno je preko 50 epitelnih celija, a fluorescentnih telasaca nema. Nalaz chlamydiae trachomatis je negativan. Da li ovo znaci da sam se resio hlamidije? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 27. 05. 2010.
    • Poštovani,
      To sigurno znaci da u tom uzorku brisa nije nadjena hlamidija
      imunofluorescentnim testom.
      testovi za dokazivanje hlamidija nisu nikada sto posto tacni.
      zato u razmaku od nekolki meseci ponovite isti test.