Postovani, dijagnostikovan mi je epididimitis. Da li mozete da mi napisete koju recenicu o ovoj bolesti (uzrok, lecenje, analize koje bi trebalo da uradim. . .) ? I sta mislite o hemomicinu kao terapiji ove bolesti? Hvala

    Odgovoreno: 27. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Epididimitis je zapaljenje pasemnika, najcesce bakterijsko. Postoji akutni i hronicni
      oblik. Akutni pocinje jakim bolom i otokom pasemnika do velicine kokosijeg
      jajeta sa ucestalim mokrenjem i povisenom temperaturom. Kretanje je otezano.
      dg. Se postavlja laboratorijskim pretragama/nalaz u urinu, leukocitoza i ubrzana
      sedimentacija/, klinickim pregledom i ultrazvukom. Terapija je najcesce injekciona,
      antibioticima. Epididimitis se cesto zameni torzijom testisa koja je urgentno
      stanje u urologiji. U hronicni oblik moze preci iz akutnog ili je od pocetka
      subakutnog toka narocito kod hronicnih upala prostate.
      nadam se da vam je urolog dijagnostikovao bolest.