Pisem u ime muza cije sam podatke navela u upitniku. Naime pre 3 godine, maja 2007 je operisao desni bubreg koji mu je odstranjen, malignitet gradus 4. Vrlo brzo su se pojavile metastaze na plucima i vec je imao 3 operacije. Posle prve poceo je da pije lek avastin koji posle 4 meseca nije imao odziv, pa je presao na neksavar na koji je dobro reagovao a pio ga je 6 meseci. Negde krajem novembra 2009 imao je drugu operaciju na placima ali se na desnoj strani ponovo pojavila mesastaza velicine 10x5 cm. Tri male promene na levoj strani su se smanjile na trecinu (pitanje kako deluje lek na levoj ali ne i na desnoj strani) . Sad je bez terapije ali je na transfuzijama jer mu je krvna slika jako losa (hg 59) . Takodje vrlo je slab i zbog visenedeljnog nekretanja sto dovodi dalje do problema. Desi se da u momentu kad oseti potrebu zaa wc-om iako odmah krene ne stigne do wc-a. To na njega deluje vrlo lose, oseca se postidjeno i nemocno. Nema zakazane kontrole vec da se vidi stanje posle transfuzije za koju se ocekuje da traje dok hg ne dostigne vrednost 100. Sta da radimo sa tim problemom mokrenja, slabosti (ne smemo ni da mislimo na neku ozbiljnu masazu zbog eventualnog loma kostiju) . Mislim da je pitanje za urologa pa molim da mi se kaze i da li postoje neki pokazatelji eventualno ako se javi poremecaj rada prostate. Preostali bubreg je preuzeo kompletnu funkciju. , a na poslednjem (i svim prethodnim) skenerima oblast gde je bio bolestan bubreg je zdrava, karlica takodje, nadbubrezna zlezda takodje. Moguce je da su pocele blage promene na kostima ali nema bolova. Hvala. Brizna i zabrinuta supruga.

    Odgovoreno: 25. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Pregledom urina znamo da li ima infekcije besike ili prostate.
      predlazem da suprugu pored terapije koju ima date i suplemente.
      oni su bezopasni i sanirat ce blage infekcije a takodjer ce poboljsati i
      opstu otpornost organizma.
      u obzir bi dosao sirup polinesian noni, vital po krvnoj grupi, coenzim q10,
      omega 3, paraproteks i neki probiotik.
      za vise na www. Biobalance. Rs