Imao sam operaciju varikocele pre sest god pa sam uradio operaciju, interesuje me dali je do toga mogo dovesti udarac u testise u ranom detinjstvu ili je to urodjeno? S tim da do 17 god nista nisam osetio od bolova, i kako treba otprilike da izgleda moj zivot da bi se to ne bi pogorsavalo, unapred zahvaljujem

    Odgovoreno: 25. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Pitanje nije bas jasno ali ako sam razumeo pitate da li se sa varikocelom radjamo ili
      je sticemo kasnije u zivotu. To je akademsko pitanje i nije mnogo od znacaja.
      varikocela je cesta, narocito na levoj strani, a to je zbog posebne anatomije
      krvnih sudova levog testisa. Ako je spermogram dobar i covek ima
      decu, onda je ne treba ni operisati. Vi ste to operisali i stvar je zavrsena.